FOLIA NA CERAMIKĘ - CZYLI DLACZEGO ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Jedno z najczęściej zadawanych nam pytań:

Czy można kleić folie na powłokę ceramiczną?

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem wypieszczonego lakieru, który kochasz tak, że postanowiłeś zafundować mu ceramikę, powłokę silikonową, woski czy inne tego typu bajery, to radzimy powstrzymać się od agresywnego inwestowania we wrapping czy folię.

Bo niby wszystko można i kto bogatemu zabroni ale.

Klej folii wulkanizuje się z ceramiką i tym podobnymi zabezpieczeniami bardzo słabo a czasami wcale.

Na naszej Bad Witchowej MX5 mamy membranę od @msdetail. W praktyce wygląda to tak, że większe wlepy przy odrobinie szczęścia i łaskawej pogodzie jakoś się trzymają. Małe wlepki odpadają nie wiadomo kiedy, a bardzo małe naklejki często wcale się nie chcą przykleić.

Także jeśli potrzebujesz grafiki na auto z ceramiką na krótki czas, na event lub weekend z kumplami to możesz się szarpnąć na naklejkę, ale radzimy wybrać wersję ekonomiczną i nie przepłacać za folie wylewane.

Folie ekonomiczne mają oczywiście swoje ograniczenia jeśli chodzi o aplikację. Są sztywniejsze i raczej nie uda się ich pięknie zaaplikować na obłościach i dużych przetłoczeniach. Ale “torowy” numer na 3 dni będzie się trzymał jak dzik  ;]

Takie wlepy powinny wytrzymać sezon, ale w zależności od jakości Twojej powłoki ich żywotność może być znacznie krótsza.

Oczywiście klejenie na mokro kompletnie nie ma przyszłości przy ceramice lub powłoce. Tyczy się to nie tylko lakieru ale również szyb i innych zabezpieczonych powierzchni.

 

Co jeśli jednak musisz auto z ceramiką okleić?

Jedynym wyjściem jest usunięcie zabezpiecznenia przed aplikacją.
Czy to ceramika, silikon czy wosk trzeba się z nim pożegnać. W przeciwnym razie ani my jako producenci grafik, ani nasz zaprzyjaźniony @wrappmajster nie damy gwarancji na naszą pracę. Być może znajdziesz pocieszenie w informacji, że ceramikę i wszelkie powłoki można kłaść na folię. Czyli jeśli myślisz o oklejeniu samochodu to w pierwszej kolejności folia i dopiero później dbamy o całość ;]

pozdr!
Bad Witch Team