Grafiki z neta - jak to działa?

Grafiki z neta - jak to działa?

Scrollujesz Pinterest trzecią godzinę i nagle jest - grafika, która Ci się marzyła na boku furki. No bomba!
Pobierasz, piszesz do nas... a my mówimy stanowcze "raczej nie".

A dlaczego?

Z dwóch prostych powodów:

PRAWA AUTORSKIE

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dopóki samemu nie jest się twórcą można mieć w różnym stopniu zaburzone poczucie "szacunku" do cudzej pracy, ale w tu prawo jest bezwzględne. To kradzież.

JAKOŚĆ

Jeżeli nie masz problemu z bolącym kręgosłupem moralnym i po prostu chcesz tą konkretną jedyną taką grafikę to... też Cię zmartwimy (:

Posługując się pierwszym lepszym przykładem z naszej głównej strony, pobieram grafikę (https://badwitchproject.com/BAD-BUNNY/42) i patrz co się dzieje:Czyli udało Ci się ściągnąć grafikę o szalonym wymiarze 13x12 cm, a np. bok samochodu, zazwyczaj ma "trochę" więcej.

Co w takim razie dzieje się z taką grafiką, powiększoną do np. 70x50 cm? Proszę bardzo:Jest strasznie.

W takiej sytuacji w grę wchodzi odtworzenie grafiki, ale tu znowu wracamy do punktu 1. i dalej możemy zastanawiać się nad tym, do kiedy to jeszcze inspiracja, a już plagiat.
Tworzymy, rysujemy dla was, dla siebie - czasem zamiast iść na łatwiznę (której później nie da się zrealizować), bądźmy szczerzy, lepiej dopłacić i mieć coś wyjątkowego.

***a skoro już dotarłeś do tego miejsca to mamy jeszcze mały sekret do sprzedania: istnieją strony typu shutterstock, gdzie wybraną przez ciebie grafikę możemy pobrać i przerobić ze spokojną głową ;)