Gwarancja na folie

Gwarancja na folie

Jeśli zastanawiasz się jaką folię dobrać do swojego projektu, to ten wpis jest dla Ciebie! Poniżej krótki opis folii, na których pracujemy najczęściej.

 

FOLIE PLOTEROWE - DO CIĘCIA

 

     ORACAL SERIA 641     

To podstawowa, ekonomiczna folia ploterowa. Czyli do cięcia. Dostępna w różnych kolorach w wykończeniu matowym lub błyszczącym. Do aplikacji zewnętrznych wycinamy z niej napisy, logotypy i czego dusza zapragnie. 

 

Producent określa jej okres trwałość jako: krótką/średnią. Trwałość: biała i czarna - 4 lata, inne kolory - 3 lata.

Trzeba jednak zaznaczyć, że w przypadku aplikacji wewnętrznych jej trwałość jest znacznie większa.

Dzięki błyszczącej powierzchni nadaje się do druku termotransferowego. Folia posiada klej poliakrylanowy na bazie wody, permanentny.

 

 

     ORACAL SERIA 551      

Wysokiej jakości polimerowa folia ploterowa. Podobnie jak seria 641 dostępna w wielu kolorach w wykończeniu błyszczącym lub matowym. Rekomendowana również na samochody. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest ona tak elastyczna jak folia wylewana. Będzie więc problem żeby wkleić ją na obłe elementy karoserii. Używana w reklamie wizualnej przy kolorowych aplikacjach reklamowych, oznakowaniach i dekoracjach o dużej trwałości i wytrzymałości. 

 

Trwałość: biała i czarna - 8 lat, bezbarwna i kolory - 7 lat, kolory metaliczne 4 lata.

Specjalna warstwa klejąca na bazie poliakrylanu nadaje folii wysoką stabilność wymiarową. Czyli folia jest mniej podatna na obkurczenia w czasie.

 

     ORACAL SERIA 951      

Wysokiej jakości wylewana folia ploterowa. Dostępne wiele kolorów, matowych, błyszczących lub metalicznych. 

Przeznaczona do grafiki na samochodach. Może być naklejana na nierówne lub obłe elementy karoserii z przetłoczniami i nitami. 

Rekomendowana również dla napisów i dekoracji zewnętrznych, które eksponowane będą w trudnych warunkach atmosferycznych. 

 

Trwałość: biała i czarna - 10 lat, bezbarwna i kolory - 8 lat, kolory metaliczne 3-6 lat. 

 

Powierzchnia błyszcząca jest przystosowana do druku transferowego.

 Rodzaj kleju: poliakrylan na bazie rozpuszczalnika, permanentny.

 

 

FOLIE DO DRUKU

 

     FOLIA WYLEWANA 3M | FOLIA + LAMINAT     

Wylewana folia - wysokiej jakości folia graficzna firmy 3M. 

Posiada niewidoczne mikrokanalinki do usuwania powietrza oraz klej o właściwościach Controltac orac Comply - pozwalający na dogodne wypozycjonowanie folii. Klej aktywuje się przy dociskaniu. Rozciągliwość do 125%.

Laminat - ochronny w wysokim połysku. Nadaje wysoki połysk grafice co wzmacnia nasycenie barw nadruku. Jest bardzo elastyczny, zapewnia długoletnią ochronę grafik.

Trwałość: Do 10 lat

 

 

     FOLIA MONOMERYCZNA DO DRUKU + LAMINAT     

Pracujemy głównie na folii marki DECAL to wysokiej jakości folie w kilku wariantach wykończenia oraz zastosowanego kleju. Folia monomerowa PVC zaprojektowana specjalnie do zastosowań wymagających wysokiej stabilności i jakości druku z doskonałą trwałością na zewnątrz i wewnątrz.

Trwałość: do 5 lat wewnątrz i 3 lat na zewnątrz

 

Laminaty zapewniają ochronę zarówno mechaniczną (ścieranie, zużycie, warunki pogodowe) jak też blaknięciu, dzięki stabilizacji promieniami UV.

Wysokiej jakości klej UV zapobiega powstawaniu mlecznego efektu oraz efektu srebrzenia.

 

 

     FOLIA POLIMEROWA DO DRUKU + LAMINAT     

Wysokiej jakości folia marki DECAL. Polimerowa folia PVC zaprojektowanych specjalnie do zastosowań wymagających wysokiej stabilności i jakości druku z doskonałą trwałością na zewnątrz i wewnątrz. Charakteryzuje się wysoką nieprzeźroczystością oraz doskonałą jakością wydruków.

Trwałość: do 7 lat wewnątrz i 5 lat na zewnątrz

 

Laminaty zapewniają ochronę zarówno mechaniczną (ścieranie, zużycie, warunki pogodowe) jak też blaknięciu, dzięki stabilizacji promieniami UV.

Wysokiej jakości klej UV zapobiega powstawaniu mlecznego efektu oraz efektu srebrzenia.

 

 

     LUSTRZANE FOLIE DO DRUKU  + LAMINAT     

Do realizacji na lustrzanych powierzchniach używamy najwyższej jakości folii ASLAN z serii PrintMetal. To folie metalizowane do oklejania powierzchni płaskich. Ze względu na swoją grubość jest to folia mało elastyczna jednak ze względu na znakomite właściwości przyjmowania druku pozwala na uzyskanie wyjątkowych efektów. 

Folia z przeznaczeniem do ekspozycji na wewnątrz i na zewnątrz. 

Trwałość zewnętrzna: 5 lat

 

Bardzo istotne jest aby odpowiednio dbać o swoje naklejki! Powinno się myć je ręcznie dedykowaną chemią! Inaczej jest bardzo duże prawdopodobieństwo że... 

Tutaj mamy przykład mycia auta dwuskładnikową chemią do naczep tirów. Oklejenie wysokiej jakości folią to nie są tanie rzeczy, warto więc, aby oklejka została z nami na dłużej!