Ile kosztowały nasze realizacje?

Ile kosztowały nasze realizacje?

 

Na to pytanie bardzo trudno odpowiedzieć, ciężko podać widełki, ponieważ cena końcowa zależy od wielu czynników. 

Wycena składa się z trzech etapów:

 1. Projekt

  Możesz wykorzystać gotowy, dopasowany do Twojego auta, wzór z naszego sklepu. W takim wypadku ten koszt Ci odpada.

  Jeśli mamy zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i na wyłączność, cena takiego projektu zależy od jego skomplikowania i wielkości, ale możemy przyjąć przedział 800 - 2500 zł. W cenie jest wizualizacja i poprawki do momentu, aż projekt będzie spełniał Twoje oczekiwania.

 2. Produkcja i przygotowanie folii

  Tutaj też nie ma uniwersalnej odpowiedzi, ponieważ rodzajów folii jest mnóstwo. Jej wybór zależy na przykład od kształtu i wielkości oklejonej powierzchni czy tego, na jak długo planujesz pozostawić wlepy na aucie. Możesz też podkręcić efekt używając folii lustrzanych czy kameleonów.

 3. Oklejanie

  Możesz to zrobić sam, poszukać wrappera lub powierzyć tę sprawę chłopakom z Easy Wrap, z którymi współpracujemy. W przypadku tych ostatnich, wycenę robią na podstawie zaakceptowanego już projektu.

 

Zobaczmy to na przykładach:

Pacjent:
Seat Leon

Projekt:
Skull Pattern 

Seat Leon, Skull Pattern

 

Skull Pattern znajdziecie w naszym sklepie. Jest to grafika stworzona przez nas, przeznaczona raczej do wycięcia w folii niż drukowania. 

Auto oklejone jest w całości. Nie było lekko, ponieważ nieregularne kształty sprawiają problem i wymagają umiejętnego nałożenia folii, aby wzór się nie zdeformował. Musieliśmy dobrać folię, która będzie bardziej elastyczna oraz będzie miała mocny klej, aby drobne elementy nie odkleiły się niebawem od auta. 

Jak wygląda koszt w tym przypadku?

Projekt:
0 pln - wykorzystaliśmy gotowy wzór

Folia:
1400 pln - wykorzystano folię polimerową z klejem kanalikowym

 

Oklejenie:
parę przekleństw, kilka piw i mnóstwo cierpliwości - zrobiliśmy to we własnym zakresie

Razem: 1400 pln


Kolejny przykład:

Pacjent:
Kia Proceed

Projekt:
Joker Set

 

Joker Set, Kia Proceed

 

Najlepszy Trenejro na świecie, @wujaszek_fericze_kanapowcy_ttv, jeszcze na etapie projektowania krzyknął: CHCĘ TO NA SWOJEJ KII! Fura przeszła totalną metamorfozę, większość karoserii została oklejona. Wykorzystaliśmy folię wylewaną z klejem kanalikowym firmy 3M. Poszło na to 8 metrów bieżących druku! Dodaliśmy też akcenty z białej folii odblaskowej. 

 

Jak wygląda kosztorys tym razem?

Projekt:
0 pln - wykorzystaliśmy gotowy wzór Joker Set

Folia:
3360 pln - 8 mb folii kanalikowej 3M + 1 mb folii odblaskowej

Oklejenie:
0 pln - Bad witch Team pewnego słonecznego dnia

 

 

Następna furka:

Pacjent: Hyundai Tiburon
Projekt: Hollow

 

 Hyundai Hollow

 

Projekt Hollow w 100% został zaprojektowany przez właściciela furki - @androidtdr64hollow. Kuba przyniósł wektorowy projekt w Corelu, (który nie jest naszym ulubionym programem graficznym). Nasza rola w tym wypadku ograniczyła się do zoptymalizowania projektu pod druk, a oklejaniem ponownie zajął się @Wrapmajster. Wyszło super!

 

Ile kosztowała ta realizacja?

Projekt:
0 pln - ten przygotował klient

Folia:
1400 pln - folia do druku 3M

Oklejenie:
400 pln - niezastąpiony Wrapmajster 

 

 

 - BMW E46 - TROSKLIWE MISIE -  

 

 

Spełniamy marzenia! Troskliwe Misie to projekt, w który zostało włożone bardzo dużo serca. @Filip zlecił nam narysowanie postaci ze swojej ulubionej bajki. Umówiliśmy się, że projekt zrobimy za darmo, jeśli będziemy mogli użyć go w przyszłości i "zrzeka" się praw do Misiów (hah) na rzecz naszego sklepu. Przyjemna realizacja, która cieszy oko. Zlecenie zostało wykonane na kanaliku od 3M i poszło na to 7,7 m druku.

 

Oklejenie - strona lewa + prawa + maska + szyba tył.

 

0 PLN - projekt,  

1 700 PLN - folia do druku 3M

= RAZEM 1 700 PLN

klejenie u @Wrapmajster 400 PLN

 

 

- JEEP WRANGLER - CASA DEL PAPEL - 

 

 

Właściciele Jeepa chcieli mieć swój unikatowy projekt, od początku wiedzieli czego chcą. Zależało im, aby nikt nigdy nigdzie nie miał takiej samej oklejki! Nasza @Ewa od podstaw stworzyła postać Salvadora Dali z serialowego Domu z Papieru, uzupełniając projekt o mapę oraz dodatkowe elementy (pieniążki, nazwy miast). W tym przypadku koszt stworzenia ilustracji był większy niż koszt zużytego materiału.

 

Oklejenie - strona lewa + tył.

 

750 PLN - projekt,  

540 PLN - folia do druku 3M

= RAZEM  1 290 PLN

 klejenie ze ściągnięciem ceramiki 400 zł