Jak poprawnie nakleić wlepę?

Jak poprawnie nakleić wlepę?

Wbrew pozorom jest to czynność, w czasie której wiele rzeczy można spie***lić...

Poniżej dokładnie opiszę całe know how, które pozwoli Ci nakleić nawet dużą naklejkę tak, aby cieszyła oko przez długi czas oraz nie sprawiała problemu przy ewentualnym usuwaniu.

Czego nie robić?

Przede wszystkim zacznij od przygotowania powierzchni, na którą będziesz aplikować naklejkę i dokładnie się jej przyjrzyj. Lakier musi być bez skazy. Głębokie rysy, odchodzący klar, rdza czy grudki dyskwalifikują taki element do oklejania.

Dlaczego? Czy wlepa nie jest świetnym sposobem na ukrycie niedoskonałości czy parkingówek? NIE!

Po pierwsze folia wszystko "przenosi". Znaczy to, że jeśli nakleisz ją na nierówno położony lakier lub odpryski, takie babole będą widoczne na powierzchni naklejki.

Po drugie nie jest możliwe nałożenie naklejki tak, aby szczelnie zakrywała purchla z rdzy. Wilgoć nadal będzie się tam dostawać, aż któregoś pięknego dnia postanowi wysadzić swoje ciasne lokum.

Po trzecie, gdy postanowisz odkleić wlepę naklejoną na odchodzący klar czy odpryski na lakierze, prawdopodobnie zrobisz to razem z uszkodzoną powłoką lakierniczą.

Co jeszcze? Naklejka nie przyklei się do nielakierowanych powierzchni auta, plastikowych elementów z fakturą, natomiast jeśli lakierowałeś auto koniecznie odczekaj przynajmniej 4 tygodnie.

Krok po kroku

Jeśli powyższe wymagania mamy zaliczone, powierzchnię pod wlepę musisz odtłuścić. Możesz do tego użyć płynu Wrapper Cleaner lub podobnego.

Odklej kawałek papieru, na którym znajduje się naklejka i przymierz do samochodu. Gdy będzie na swoim miejscu, przyklej do karoserii folię transferową nałożoną na wlepę. Następnie kawałek po kawałku przyklejaj, dociskając raklą i usuwając powietrze, które się dostało pod folię.

No i po bólu! Wlepa siedzi na swoim miejscu, a Ty jarasz się nowym designem swojej furki. Teraz odczekaj przynajmniej 24h zanim wybierzesz się na myjnię, aby naklejka się dobrze przykleiła. 

Jeśli jesteś wzrokowcem lub po prostu nie chce Ci się czytać, tutaj obejrzysz film instruktażowy na naszym kanale na YouTube :)

Have fun!

Bad Witch Team